Acasă Social VIDEO. Peste 120 de sportivi să descopere cum e să faci parte...

VIDEO. Peste 120 de sportivi să descopere cum e să faci parte dintre salvatori. Au parcurs un traseu specific antrenamentelor pompierilor brașoveni

0
Duminică, unul dintre terenurile ISU Brașov a devenit locația unui eveniment cu și despre oameni. Un eveniment caritabil, pe care pompierii brașoveni l-au găzduit, contribuind la binele făcut de organizatorii acestuia.
The Fabric SmashDown este un eveniment caritabil, organizat de comunitatea atleților români, la care pot participa sportivi de orice nivel. Cauzele nobile care reunesc această comunitate sunt diverse, însă anul acesta luptă pentru Elena, o sportivă din cadrul comunității lor care, din păcate, a fost diagnosticată cu o boală necruțătoare. Fondurile colectate din taxa de participare vor fi direcționate pentru tratamentul Elenei.
„Surpriza evenimentului din acest an a fost șansa ca cei peste 120 de sportivi să descopere cum e să faci parte dintre salvatori. Una dintre probe s-a desfășurat chiar în curtea noastră, participanții fiind nevoiți să parcurgă un traseu specific antrenamentelor pompierilor.
În calitate de partener al evenimentului, dorim să felicităm toți atleții pentru efortul depus în finalizarea traseului, organizatorii pentru buna desfășurare a evenimentului, dar și întreaga comunitate a acestor sportivi determinați în a face bine.”, au explicat pompierii din Brașov.

Vezi video aici!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.