Acasă Actualitate O polițistă din Brașov a câștigat medalia de bronz la Campionatul European...

O polițistă din Brașov a câștigat medalia de bronz la Campionatul European de Atletism al Polițiștilor

0

Campionatul European de Atletism al Polițiștilor, care s-a desfășurat zilele trecute în Praga, a adus la start peste 170 de sportivi aparținând ministerelor de interne, din 16 tări europene.

Printre sportivii participanți a și Inspectorul de Poliție Ilona-Maria Șucu, din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Brașov – Serviciul Pregătire Profesională. Aceasta a urcat din nou pe podium, obținând medalia de bronz, la proba de 100 m alergare.

Anterior acestei performanțe, obținute la campionatul din Cehia, Ilona a participat luna trecută și la Jocurile Mondiale ale Polițiștilor și Pompierilor, eveniment sportiv care s-a desfășurat în Winnipeg, Canada. Și de această dată polițista din Brașov s-a impus la proba de 100 m viteză și a cucerit medalia de argint.