Cei care vor să petreacă sărbătorile la hotelul de trei stele al jucătoarei de tenis trebuie să fie extrem de atenți la datele pe care vor să le selecteze. Sunt disponibile doar anumite perioade, iar prețurile nu sunt cu mult mai mari față de alte hoteluri sau pensiuni.
Simona Halep deține hotelul Drachenhaus, aflat la 250 de metri de centrul Brașovului, loc la mare căutare mai ales la sărbătorile importante. Conform Booking, o singură persoană trebuie să scoată din buzunar suma de 1.431 de lei pentru intervalul care cuprinde Revelionul. Cazările sunt disponibile între 29 decembrie 2024 și 1 ianuarie 2025. Cei care vor să selecteze strict zilele de 31 decembrie și 1 ianuarie primesc o veste proastă: pentru aceste două zile nu mai sunt camere.
În legătură cu intervalul de Crăciun, de pildă, turiștii trebuie să achite 1.581 de lei. Este vorba despre perioada cuprinsă între 23 și 26 decembrie 2024. Ce facilități oferă hotelul Simonei Halep pentru cei care vor să aibă parte de sărbători de neuitat la poalele Tâmpei?
Mai multe detalii pe fanatik.ro.