Acasă Social Suferința lui Mihnea, băiatul cel mic al lui Adrian Năstase. Primăria din...

Suferința lui Mihnea, băiatul cel mic al lui Adrian Năstase. Primăria din Brașov nu i-a aprobat construcția unui hotel de lux în Poiană

0

Fiul cel mic al lui Adrian Năstase se chinuie de mai bine de doi ani să ridice un complex turistic de lux chiar în Poiana Brașov. Mezinul fostului premier nici nu a putut demara lucrările, întrucât proiectul său este mereu respins, pe motiv că nu ar îndeplini cerințele din certificatul de urbanism emis de Primăria Brașov.

După cum însuși mărturisea, Mihnea Năstase intenționează să ridice un hotel cu 50 de camere. Planul ce s-a aflat pe masa Comisiei Tehnice de Amenajarea Teritoriului și Urbanism vizează o clădire cu două etaje, două niveluri de subsol și o mansardă. Pentru a obține însă aprobarea, fiul fostului premier va trebui să facă o nouă modificare și să mai adauge și un nivel, mai precis un demisol.

Construcția urmează a fi ridicată pe suprafața împădurită, de mii de metri pătrați, ce va fi defrișată, obținută de acesta în urma unui schimb de teren cu un om de afaceri. Terenul se află în apropierea cluburilor exclusiviste din Brașov.

Citește în continuare articolul pe bugetul.ro