Acasă Administrativ La Săcele s-a finalizat furnizarea lemnului de foc către populație

La Săcele s-a finalizat furnizarea lemnului de foc către populație

0

La Săcele s-a încheiat furnizarea lemnului de foc către populație pentru cererile depuse în anul 2023. Au fost depuse peste 1400 de cereri. Autoritățile locale au făcut tot posibilul ca prețul lemnului să fie unul mai mult decât decent.

Primăria Municipiului Săcele, prin Regia Publică Locală a Pădurilor Săcele, a finalizat furnizarea lemnului de foc către populație pentru cererile depuse în anul 2023.

În acest an s-au depus peste 1400 de cereri eligibile, cu aproximativ 30% mai multe față de anul trecut.
Mă bucură faptul că anul acesta livrarea lemnului de foc a început mai devreme față de anii precedenți și am reușit după mulți ani să onorăm toate cererile depuse pentru anul în curs.
În perioada următoare vom continua cu livrarea restantelor din anul 2022.
Vă reamintesc că administrația locală a făcut eforturi mari pentru ca prețului lemnului de foc să fie unul decent, de 200 lei/mster, iar acest lucru se vede și în numărul mare al cererilor depuse.” a declarat Virgil Popa, primarul municipiului Săcele.
Articolul precedentMereu la înălțime! Membru Salvamont Zărnești, expediție în Caucaz la peste 5000 de metri
Articolul următorLucian Patrașcu, PSD Brașov – „Primăria Brașov trebuie și poate să se implice în problema minorilor dependenți de stupefiante”