Zece titluri de campion naţional şi 14 de vicecampion pentru patinatorii Coronei la Campionatul Naţional de Short Track

Corona s-a întors de la Campionatul National de patinaj viteză pe pista redusă – Short Track, de la Miercurea Ciuc, cu zece titluri de campion naţional, prin Cosmin Nedelea, Ariana Boariu şi Marius Monea, obtinute pe probe si clasamentul general.

De asemenea, Corona are şi 14 titluri de vicecampion, prin Cristian Popa, George Ţepeş, Antonia Frîncu Citre, Marius Mihai Monea şi Ariana Boariu, dar şi multe alte rezultate bune pe probe, care dau speranţe că pe lângă campionii deja consacraţi ai secţiei, antrenorii cresc alţi campioni la centru de copii şi juniori.

Rezultatele complete la fiecare categorie în parte sunt:

Categoria Seniori
Nedelea Cosmin
Locul 1 la 1500m, 500m, 1000m
Locul 1 la general.
Popa Cristian
Locul 2 la 1500m, 500m, 1000m
Locul 2 la general.
Categoria juniori B băieţi

Tepeş George
Locul 2 la 1500m, 500m, 1000m
Locul 2 la general.
Categoria juniori B fete

Frîncu Citre Antonia
Locul 2 la 1500m, 500m, 1000m
Locul 2 la general.
Moroşanu Maria
Locul 5 la 1500m, 500m
Locul 3 la 1000m
Locul 3 la general.

Categoria C băieţi:
Medan George
Locul 3 la 1500m, 500m, 1000m
Locul 3 la general.
Categoria D fete:
Imecs Szidonia
Locul 11 la 1000 m
Locul 10 la 500 m
Locul 3 la 777 m
Locul 6 la general.

Niculae Maria
Locul 9 la 1000 m
Locul 8 la 500 m
Locul 9 la 777 m
Locul 9 la general.

Chiriţoiu Raluca
Locul 8 la 1000m
Locul 11 la 500 m
Locul 10 la 777 m
Locul 11 la general.
Junior E băieţi

Monea Marius Mihai
Locul 1 la 777 m
Locul 1 la 333 m
Locul 2 la 500 m.
Locul 1 la general.
Moisei David
Locul 6 la 777 m
Locul 4 la 333 m
Locul 5 la 500 m
Locul 5 la general.
Junior E fete:
Boariu Ariana
Locul 2 la 777 m
Locul 1 la 300 m
Locul 1 la 500 m
Locul 1 la general.

Munteanu Cleopatra
Locul 3 la 777 m
Locul 6 la 300 m
Locul 4 la 500 m
Locul 4 la general.

Fejer Vanessa
Locul 11 la 777 m
Locul 4 la 300 m
Locul 5 la 500 m
Locul 6 la general.
Adafinei Anya
Locul 7 la 777 m
Locul 9 la 300 m
Locul 6 la 500m
Locul 8 la general.

Căutişeanu Sara
Locul 9 la 777 m
Locul 8 la 300 m
Locul 9 la 500 m
Locul 9 la general.

Categoria F băieţi:
Urieşi Albert
Locul 7 la 500 m
Locul 4 la 222 m
Locul 8 la 333 m
Locul 5 la general.
Categoria F fete
Bălescu Ana Maria
Locul 11 la 500 m
Locul 14 la 222 m
Locul 2 la 333 m
Locul 6 la general.
Baicu Mara
Locul 12 la 500 m
Locul 6 la 222 m
Locul 13 la 333 m
Locul 10 la general.

Spătăroiu Alexandra
Locul 8 la 500 m
Locul 17 la 222 m
Locul 10 la 333 m
Locul 13 la general.
Munteanu Cătălina
Locul 17 la 500 m
Locul 8 la 222 m
Locul 11 la 333 m
Locul 15 la general

Avram Ilinca
Locul 16 la 500 m
Locul 15 la 222 m
Locul 18 la 333
Locul 18 la general.

Lasă un răspuns

%d blogeri au apreciat: