Rezultatele Campionatului Național de Schi Biatlon cross de la Râșnov

La sfârșitul săptămânii trecute, la Râșnov, pe Baza Olimpică de Sărituri cu Schiurile, pe Pârtia de Biatlon s-a desfășurat Campionatul National de Schi Biatlon cross.
După cele trei zile de concurs, rezultatele nu au întârziat să apară:
Proba individuală la categoria juniori III ( băieți )
Locul I – Urs Horia Nicoale – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Bărbieru Dragoș Nicolae – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Gherghel Ștefan Paul – Clubul Sportiv Baia Sprie
Proba individuală la categoria juniori III ( fete )
Locul I – Ilk Georgiana – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Locul II – Kurko Janka Dora – Clubul Sportiv Miercurea Ciuc
Locul III – Sillo Krisztina – Clubul Sportiv Miercurea Ciuc
Proba individuală la categoria juniori III ( băieți )
Locul I – Lupoiu Gigi Vlădut – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Brustur David Mihai – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Hrit Alex Florin Mihai – Clubul Sportiv Baia Sprie
Proba individuală la categoria juniori III ( fete )
Locul I – Coltea Petru Maria – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Codrean Gyorfi Roxana – Clubul Sportiv Baia Sprie
Locul III – Juncu Maria Ionela – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Proba de sprint, juniori III ( băieți )
Locul I – Bărbieru Dragos Nicolae – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Urs Horia Nicoale – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Florea Darius Ioan – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Proba de sprint, juniori III ( fete )
Locul I – Bucșoiu Ioana Bianca – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Kurko Janka Dora – Clubul Sportiv Miercurea Ciuc
Locul III – Morozan Irinaru Paula – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Proba de sprint, juniori IV ( băieți )
Locul I – Lupoiu Gigi Vlăduț – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Juncu Ionel Florin – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Locul III – Roșu Vasili Iulian – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Proba de sprint, juniori IV ( fete )
Locul I – Colțea Petruta Maria – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Juncu Maria Ionela – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Locul III – Gârbacea Larisa Alina – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Traseu aplicativ, junior III ( băieți )
Locul I – Urs Horia Nicoale– Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Bărbieru Dragos Nicolae – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Florea Darius Ioan – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Traseu aplicativ, junior III ( fete )
Locul I – Manea Miruna Alexandra – Clubul Olimpic Cetate Râșnov
Locul II – Ilk Georgiana – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Locul III – Morozan Irinaru Paula – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Traseu aplicativ, junior IV ( băieți )
Locul I – Lupoiu Gigi Vlăduț – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Brustur David Mihai – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Roșu Vasili Iulian – Clubul Sportiv Vatra Dornei
Traseu aplicativ, junior IV ( fete )
Locul I – Colțea Petruța Maria – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul II – Sumedrea Denisa Marcela – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov
Locul III – Bucșoiu Maria Denisa – Clubul Sportiv Dinamo Râșnov

Lasă un răspuns

%d blogeri au apreciat: