Opera Brașov:program de spectacole octombrie 2019

PROGRAM DE SPECTACOLE OCTOMBRIE 2019

Miercuri, 2 octombrie 2019, ora 17.00, Casa Mureșenilor

RECITALUL DE LA ORA 5

Sâmbătă, 5 octombrie 2019, ora 18.30, Sala Operei

CARMEN – Operă de G. Bizet

Cu: Sofiya Almazova (Rusia), Ana-Maria Donose (Opera Națională Iași), Nicoleta Chirilă, Cristina Roșu, Cosmin Marcovici (Opera Națională Iași), Jean-Kristof Bouton (Canada), Ștefan Schuller, Paul Tomescu, Lorand Cristian, Claudiu Bugnar

Dirijor: Mircea Holiartoc

Regia: Cristian Mihăilescu

Miercuri, 9 octombrie 2019, ora 17.00, Casa Mureșenilor

RECITALUL DE LA ORA 5

Joi, 10 octombrie 2019, ora 17.00, Sala Operei

NOTA 0 LA PURTARE – Musical de M. Țeicu și Ada Vertan

Cu: Cristina Coatu, Dan Ionescu, Mugurel Oancea, Bogdan Mirică, Emil Dumbravă, Andromeda Nemeș, Mihai Burlacu, Valer Lucaciu, Aurel Aron, Ștefan Schuller, Lorand Cristian, Lucian Burlacu, Ion Tașcă, Simona Manole, Alina Ichim, Mihaela Marele

Regia: Silvia Papadopoulos

Coregrafia: Ramona Mezei

Sâmbătă, 12 octombrie 2019, ora 18.30, Sala Operei

MAREA GALĂ A FESTIVALULUI

Invitați: Anda-Louise Bogza (Cehia), Ana-Camelia Ștefănescu (Belgia), Judit Kutasi (Germania), Cristian Bălășescu (Opera Națională Timișoara), Bogdan Baciu (Germania) 

Dirijor: Traian Ichim

Prezintă: Lorand Cristian

Miercuri, 16 octombrie 2019, ora 11.00, Sala Operei

FATA MOȘULUI CEA CUMINTE de Fl. Comișel

Cu: Anca Pănescu, Lăcrămioara Schuller, Mihaela Marele, Sonia Hazarian, Nora Vlad, Lorand Cristian, Mariana Tomescu, Mihaela Pleșa, Marcel Zănescu, Bogdan Mirică, Nicolae Zaharia

Regia: F. Marinescu şi V. Popescu

Miercuri, 16 octombrie 2019, ora 17.00, Casa Mureșenilor

RECITALUL DE LA ORA 5

Vineri, 18 octombrie 2019, ora 17.00, Foaierul Operei

SALONUL MUZICAL – Recital vocal-instrumental

Sâmbătă, 19 octombrie 2019, ora 18.30, Sala Operei

FARMECUL OPERETEI MAGHIARE

Invitați: Barabás Zsuzsa, Székely Zsejke, Fülöp-Gergely Timea, Szabo Levente, Ádám János, Fülöp Márton – prim-soliști ai Operei Maghiare Cluj-Napoca

Opra Kitti Fruzsina, Lovenberger Orsolya – studente ale Facultatii de Muzica – Universitatea „Transilvania” Brașov

Dirijor: Deák András (Ungaria)

Duminică, 20 octombrie 2019, ora 17.00, Sala Operei

FATA MOȘULUI CEA CUMINTE de Fl. Comișel

Cu: Anca Pănescu, Lăcrămioara Schuller, Mihaela Marele, Sonia Hazarian, Nora Vlad, Lorand Cristian, Mariana Tomescu, Mihaela Pleșa, Marcel Zănescu, Bogdan Mirică, Nicolae Zaharia

Regia: F. Marinescu şi V. Popescu

Miercuri, 23 octombrie 2019, ora 17.00, Casa Mureșenilor

RECITALUL DE LA ORA 5

Joi, 24 octombrie 2019, ora 11.00, Sala de balet

LECȚIE DE BALET

Sâmbătă, 26 octombrie 2019, ora 18.30, Sala Operei

LACUL LEBEDELOR – Balet pe muzică de P. I. Ceaikovski

Teatrul Național de Operă și Balet „Oleg Danovski” Constanța

Coregrafia: Mihai Babuşka

Miercuri, 30 octombrie 2019, ora 17.00, Casa Mureșenilor

RECITALUL DE LA ORA 5

Lasă un răspuns

%d blogeri au apreciat: