Acasă National Felicia Akkaya: „Țara arde, iar împăratul se piaptănă!”

Felicia Akkaya: „Țara arde, iar împăratul se piaptănă!”

0

Candidatul AUR, pentru alegerile europarlamentare, Felicia Akkaya a criticat dur dorința președintelui Klaus Iohannis de a candida pentru funcția de secretar general al NATO.

„Țara arde, iar împăratul se piaptănă! În timp ce a lăsat țara să meargă doar din inerție, Iohannis vrea acum o funcție pe care nu o să ajungă niciodată. Actualul președinte și-a dat în sfârșit arama pe față în mod public și a anunțat că ar vrea să fie secretar general al NATO. Spune el că decizia a luat-o pe baza unor argumente bine stabilite, dar în realitate, singurul argument pertinent este răsplata obedienței. 

De altfel, Administrația Prezidențială a notificat recent țările NATO că șeful statului român intră în cursa pentru postul de secretar general al Alianței. Asta în contextul în care Iohannis l-ar avea drept contracandidat pe premierul olandez Mark Rutte, de care sigur vă aduceți aminte, pentru că și el s-a opus intrării României în spațiul Schengen.”, a declarat Felicia Akkaya

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.