Secţia de atletism a CSU Braşov produce noi medaliaţi naţionali

La finalul lunii Mai în data de 24-25.05.2019 la Piteşti, au avut loc două competiţii naţionale importante: Campionatele Naţionale Universitare si Cupa României.
La aceste competiţii au fost prezenţi şi atleţii de la CSU Braşov unde cea mai bună clasare a fost a atletului Vidrea Răzvan Gabriel, medalie de bronz în proba de 800m cu timpul de 1:54.44 atât la Campionatele Universitare cât şi la Cupa României.
Totodată trebuie amintit şi faptul că braşoveanul Coman Nicolae Marian legitimat la CSU Arad şi CSM Craiova a câştigat toate cele 4 titluri în probele de 1500m si 800m, iar după aceste competiţii a fost selectat pentru a participa la Campionatele Mondiale Universitare din Napoli care au loc la începutul lunii Iulie şi la importanta competiţie – Jocurile Europei de la Minsk – care au loc la finalul acestei luni.

”Sunt foarte bucuros de evoluţia sportivilor pentru primele competiţii din acest sezon, ma bucur pentru Răzvan că a reusit să cucerească prima sa medalie de nivel naţional, pentru Marian de asemenea este o premieră sa participe la aceste două competiţii atât de importante şi sper să ducem acest lung sezon competiţional cu bine până la capăt” a declarat antrenorul sportivilor Gabriel Boga.